Патрик Махоумс води Чийфс до победа в плейофите с 26-7 над Маями при почти рекордно ниски температури
AP News | 2024-01-14 | 06:32:20

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Патрик Махоумс хвърли 262 ярда и тъчдаун, шлемът му се счупи, когато взе попадение през второто полувреме и продължи да води Канзас Сити Чийфс до победа с 26-7 над Маями Долфинс в четвъртия най-студен мач в историята на НФЛ събота вечер.

Най-полезният играч на лигата намери Раши Райс осем пъти за 130 ярда и тъчдаун в плейофната игра с уайлд кард, а Исая Пачеко добави 89 ярда при бързане и още един резултат, изпращайки Чийфс (12-6) покрай Делфините за първи път от четири срещи след сезона.

Харисън Бъткър добави четири гола от игра за защитаващите се шампиони на Супербоул.

Изчерпаните от контузии Делфини (11-7) не приличаха на динамичното нападение, което водеше лигата по ярдове през редовния сезон. Туа Таговайлоа беше притиснат безмилостно от защитата на второ място в НФЛ, широк приемник Тайрийк Хил имаше 53 ярда TD улов, но иначе беше спрян при завръщането си в Канзас Сити, а Делфините завършиха само с 264 ярда.

Те не са печелили на Arrowhead Stadium от 6 ноември 2011 г., нито са печелили плейофен мач от 30 декември 2000 г.

Междувременно Chiefs спечелиха своя 15-ти пореден домакински плейофен мач — без да броим трио от Super Bowls. Но те ще се отправят към Бъфало следващата седмица, ако Билс победят Стийлърс в понеделник в мач, отложен с един ден от виелица. В противен случай Чийфс ще приемат Хюстън, който победи Браунс по-рано в събота.

Началото беше минус-4 градуса по Фаренхайт (минус-20 по Целзий), което лесно постави рекорд за най-студения мач на стадион Ароухед. Но именно поривите на вятъра, вдигащи се със скорост над 25 мили в час и карайки студа до разтърсващи минус 27 градуса, направиха времето наистина нещастно за почти всички.

Включително поп звезда Тейлър Суифт, която отново се появи, за да види приятеля си, Chiefs tight end Travis Kelce.

Тя поне трябваше да гледа от затворен апартамент. Повечето фенове се скупчиха навън в паркове, ски очила и панталони за сняг, а играчите се скупчиха около нагревателите отстрани, сякаш бяха оазис в студа. Националната метеорологична служба издаде предупреждение за това, което нарече „опасно студено“ време, което бе покрило Средния запад.

Всъщност студът може да е направил шлема на Mahomes достатъчно крехък, че ударът през третото тримесечие да се отрази парче от пластмасовата обвивка от него. След като служителите видяха дупката с размер на юмрук, те накараха Махоумс да вземе резервна каска от резервната скамейка.

Времето не изглежда притесни Хил, който играеше в Канзас Сити за първи път от стария си живот тимът го размени в Маями преди две години. Водещият приемник в лигата загря с тениска с къс ръкав, след което продължи да изгаря здравата защита на Chiefs и All-Pro корнербек Трент Макдъфи за неговия дълъг прием за тъчдаун в средата на първото полувреме.

Но Делфините “ в противен случай се затрудняваше атаката, точно както се случи при загубата с 21-14 от Chiefs в мача им през ноември в Германия.

Канзас Сити беше много по-ефективен, отбелязвайки в четири от шестте си удара през първото полувреме. Махоумс завърши първия с TD хвърляне на Райс и докато последвалите удари продължаваха да гасят в червената зона, Бъткър добави три гола от игра, докато Канзас Сити поведе с 16-3 на почивката.

Чийфс добавиха още един гол от игра през третата четвърт, но все още беше игра с две притежания на топката в началото на четвъртата, когато Делфините изглежда форсираха нов гол от игра. Но късен флаг на Кристиан Уилкинс за грубо поведение на подаващия при трети даун даде на Канзас Сити нов набор от падания, а Пачеко влезе в крайната зона моменти по-късно, за да даде преднина на Chiefs с 26-7.

The След това Dolphins най-накрая организираха продължително движение, но до този момент беше твърде късно. И когато не успяха да реализират на четвърто място, те се насочиха към 11-ата си поредна загуба, когато температурата на играта е 40 градуса или по-ниска.

В този случай много по-малко.

ТРАВМИ

Маями: S Jevon Holland (коляно) и CB Xavien Howard (крак) не бяха активни. CB DeShon Elliott (теле) напусна през четвъртата четвърт.

Канзас Сити: WR Kadarius Toney (хип) беше неактивен. DT Derrick Nnadi (лакът) напусна през втората четвърт.